PROCEDURA NIESPEŁNIANIA OBOWIĄZKU PRZEDSZKOLNEGO

NIESPEŁNIANIA OBOWIĄZKU ROCZNEGO

PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

w Przedszkolu nr 1 w Bieruniu

Niespełnianie obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego podlega egzekucji  w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Przez niespełnianie obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego należy rozumieć nieusprawiedliwioną nieobecność w okresie jednego miesiąca na co najmniej 50% obowiązkowych zajęć.

I.

1. Rodzic ma obowiązek poinformować nauczyciela grupy osobiście, telefonicznie lub pisemnie o przyczynie nieobecności dziecka trwającej dłużej niż 5 dni.

2. W przypadku braku takiej informacji nauczyciel podejmuje próby kontaktu

z rodzicami/prawnymi opiekunami w celu wyjaśnienia przyczyny nieobecności

wychowanka (osobiście, rozmowa telefoniczna, wywiad środowiskowy).

3. Podczas rozmowy z rodzicami/prawnymi opiekunami przypomina

o obowiązkach rodziców odnośnie realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego przez dziecko oraz ustala formy współpracy rodziców  z przedszkolem i metody pracy z dzieckiem.

II.

Jeżeli:

1) absencja dziecka w przedszkolu wynosi co najmniej 50 % nieobecności nieusprawiedliwionej w ciągu jednego miesiąca  i brak jest informacji od rodziców,                              a nauczycielowi nie udało się z nimi nawiązać kontaktu osobistego ani telefonicznego-

- nauczyciel powiadamia dyrektora przedszkola  o zaistniałej sytuacji dotyczącej absencji wychowanka.

III.

W przypadku stwierdzenia niespełniania przez dziecko obowiązku rocznego

przygotowania przedszkolnego (co najmniej 50 % nieobecności nieusprawiedliwionej w ciągu jednego miesiąca) dyrektor przedszkola kieruje do jego rodziców (prawnych opiekunów) upomnienie i zawiadamia dyrektora szkoły w obwodzie do którego należy wychowanek.