Jesteś tutaj: Start / / O akcji

O akcji

Akcja Listy dla Ziemi polega na pisaniu przez młodych ludzi  listów na wykonanym z makulatury papierze. W listach dzieci będą namawiać dorosłych do działań proekologicznych. W 2013 roku głównym  tematem listów jest gospodarka odpadami i recykling.

Pisanie listów będzie poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach. Po napisaniu listów dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i wspólnie z nimi zrealizują zadeklarowane działania, a następnie prześlą relacje, które zaprezentujemy na Facebooku – www.facebook.com/listydlaziemi

Pomysłodawcą akcji jest prezes Fundacji Ekologicznej Arka – Wojciech Owczarz.

Listy dla Ziemi w 6 krokach

Krok 1

Gminy z całej Polski zgłaszają się do akcji.  W deklaracji zgłoszeniowej zapisują m.in. liczbę dzieci uczęszczających do szkół w całej gminie. Na podstawie deklaracji wysyłamy do gmin wszystkie potrzebne materiały do przeprowadzenia Listów dla Ziemi.

Deklaracje można pobrać TUTAJ.

Krok 2

W kwietniu w gminach uczestniczących w akcji odbędzie się pisania Listów dla Ziemi.  Na lekcji w szkole lub na zajęciach w przedszkolu na specjalnym papierze ekologicznym przygotowanym przez Fundację Ekologiczną Arka dzieci piszą listy, w których nakłaniają dorosłych do proekologicznych działań.

Krok 3

Dzieci zabierają listy do domu. Czytają je razem z dorosłymi (rodzicami, dziadkami).

Krok 4

Po przeczytaniu listów rodzina wspólnie zastanawia się, jakie działania ekologiczne może zrobić w swoim domu czy w swojej okolicy. Spośród siebie wybierają specjalnego Strażnika, który będzie odpowiedzialny za realizacje tych zadań.

Krok 5

W czasie realizacji postanowień można robić zdjęcia czy napisać reportaż.

Krok 6

Relacje należy przesłać do nas, a my opublikujemy je na naszym profilu na Facebooku –www.facebook.com/listydlaziemi  Wybrane relacje zostaną zaprezentowane na licznych wystawach w całej Polsce. Odbędzie się również ogólnopolski konkurs na najpiękniejszy List dla Ziemi.